LOADING

Type to search

Genel Nasıl Yapılır

@ İşareti Nasıl Yapılır (et)

eyuptuylu Ara 09

Google’ın sitem için arama sonuçlarında verdiği verilere göre ki kendisi ektedir;

@ nasıl yazılır aramasında web sitem gösterilmiş. Ne alakaysa. Bende bu kategorinin açılışı şerefine et işareti nasıl yapılır bunu yazayım dedim.

@ İşaretinin Yapılışı

@ işaretini klavyeden yapmanın iki yolu var. İlki space tuşunuzun sağ tarafında olan AltGr tuşu ile Q harfine basmanız. Bu sayede karşınıza @ işareti gelecektir. ( AltGr + Q )

İkinci yöntem ise klavyenin sol tarafında bulunan Ctrl ve Alt tuşlarına basılı tuttuktan sonra Q harfine basmaktır. ( Ctrl + Alt + Q ).

Tamamen sizin klavye kullanma alışkanlığınıza göre değişiklik gösterir. Doğru kullanım diye bir şey yoktur. Hangisi kolayınıza gidiyorsa onu kullanabilirsiniz.

@ İşaretinin Okunuşu

Aslında yazının başlarında da belirttiğim gibi basit bir okunuşu var “et”. Sunucuya bildirmek anlamına gelmektedir. Yani @eyüp dediğinizde Eyüp’e bildiriyorum demiş oluyorsunuz. Kullanımı ilk başta mailler ile başlasa da artık sosyal medyalarda da çokça görmekteyiz. Mailde kullanımı @gmail.com örneğin. Yani gmail.com’a bildiriyorum diyorsunuz ve başına aldığı kullanıcı adı ile de google sizin için o kullanıcıya mailinizi iletmiş oluyor.

Bir “@” işareti için ne kadar uzun yazı yazılabilirse sanırım yazdım 🙂 Umarım bilgilendirici olmuştur. Siteme üye olmayı ve yorum yapıp paylaşmayı lütfen unutmayın. <3

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *